9 marca, 2024 Autor Marek Maciejewski Wyłączono

Sztuczna inteligencja: zagrożenia dla ludzkości

IcarbonX

Gdy ta chińska firma z Shenzhen zdobędzie już twoje dane medyczne i biometryczne, będzie chciała stworzyć cyfrowego człowieka. Plan polega na wykorzystaniu twoich danych w genomice, proteomice, metabolomice, nauce o antyciałach, podpisach białkowych i inteligentnych urządzeniach w celu nadzorowania stylu życia, stanów emocjonalnych i trybu pracy człowieka.
Ogólnie rzecz biorąc, pozyskanie danych biometrycznych i połączenie ich z AI poprzez maszyny umożliwi wprowadzanie korekty myśli człowieka, przygotowując jego ciało na transfer do świata cyfrowego. Ten cyfrowy transfer zatopi ludzi we wszystkowiedzącym cyfrowym mózgu AI firmy Google lub Baidu na sieci 5G i ostatecznie 6G.

Biocyfrowe ja człowieka może kontrolować Internet rzeczy, robotykę, roboty i może przenieść się do klona. Z innej perspektywy – rządy, firmy technologiczne, robotyczne drony, smartfony i Internet rzeczy mogą kontrolować to cyfrowe ja i ostatecznie człowieka. Jednak proszę, zastanów się – czy biocyfrowe ja to naprawdę ty? I co się wtedy dzieje z prawdziwym tobą? To rzecz warta przemyślenia, zrozumiesz to w miarę czytania tej książki. Na ten moment zastanów się, ile szpiegostwa przeprowadza chiński rząd i ile kontroli posiada, a także w jakim stopniu wykorzystuje aparat obrony i armię, by kontrolować firmę zajmującą się twoim cyfrowym ja.

DJI

DJI ma siedzibę w Shenzhen, Dolinie Krzemowej Chin. Firma ta ma program globalnego zasięgu z biurami w Hongkongu, Japonii, Korei Południowej, Niemczech i Holandii. Ich technologia zmapowała już prawie cały świat przy pomocy dronów i danych pozyskanych od właścicieli dronów. Dane dotyczące własności komercyjnych, prywatnych domów, twarzy ludzi, struktury ich ciała i zachowania są pozyskiwane przez chiński rząd, który następnie przesyła je do swojej armii. Jeśli jakaś firma twierdzi, że jest własnością prywatną, od razu podlega kontroli rządu i chińskiej armii. Każdy prezes czy właściciel może zostać usunięty, a jego aktywa w każdym momencie zabrane – tak było w przypadku wielu firm w Chinach. Amerykański rząd i Departament Obrony Stanów Zjednoczonych wysłały ostrzeżenie do Amerykanów, informując ich o ryzyku używania DJI. Zabronili także używania dronów firmy DJI w swoich kompleksach militarnych z powodu ryzyka szpiegostwa ze strony Chin.

FESTO

Festo to wielowymiarowa firma zajmująca się AI i robotyką. Napędza autonomiczne maszyny latające, które potrafią się komunikować i ze sobą rozmawiać. Ma technologię komputerową, która rozpoznaje twarz, ma świadomość przestrzenną i automatyczny system naprowadzający, pozwalający na stosowanie technologii swarmingu dronów – omówimy to bliżej w sekcji o terroryzmie mikrorobotycznym.
Firma Festo zbudowała już motyle, ważki, nietoperze i różne robotyczne morskie zwierzęta. Gdy podłączy się do sieci 5G, będzie mogła wypuścić bardziej zaawansowane maszyny i będzie w stanie kontrolować mieszkańców Europy. Gdy Chiny zdobędą pewną pozycję w Europie, zaczną ją całkowicie kontrolować.
Huawei jest przedłużeniem systematycznego, długoterminowego zautomatyzowanego systemu 5G, AI i biocyfrowej robotyki. W tym przypadku, poprzez „biocyfrową” mam na myśli rzeczy, które są w formie cyfrowej wewnątrz Internetu i 5G; „bio” oznacza fizyczne obiekty z zawartą w środku biometrią, czyli m.in. istoty ludzkie i humanoidalne roboty. Festo jest firmą niemiecką, ale posiada filie w USA, dlatego ich robo-zwierzęta i inne produkty mogą połączyć się z siecią 5G poprzez wspólną sieć wielu innych korporacji, funkcjonujących w infrastrukturze cyfrowego mózgu AI w Niemczech, Europie i na terenie Jednego Pasa Jednej Drogi.

Gemenoid HI4 firmy
Hiroshi Ishiguro, Uniwersytet Osaka

Ten japoński instytut inżynierii i badań buduje humanoidalne roboty przeznaczone do pracy w recepcji, w szkołach jako nauczyciele i jako kochankowie do łóżka. Przygotowują mechanizmy pozwalające na seks i małżeństwo z maszyną. Oświadczają wprost, że poślubienie robota jest czymś normalnym. Tego rodzaju myślenie doprowadzi do cybernetyki i zespolenia ludzi z robotami z pomocą biocyfrowego programowania społecznego. Wyjaśnimy to bardziej w dalszej części książki – na razie zastanówmy się, jakie są konsekwencje budowania robotów w typie androidów i jaki jest ich wpływ na ludzkość.

Chińska armia

Sektor technologiczny chińskiej armii buduje roboty humanoidalne klasy militarnej oraz inne robo-urządzenia w formie zwierząt, jak również liczne zdalnie sterowane urządzenia, np. drony do przeprowadzania zamachów, inwigilowania, prowadzenia kwarantanny i porywania ludzi. Jeden z najbardziej śmiercionośnych programów armii, związany z AI, to mikrorobotyczne drony w postaci owadów-zabójców. Wyjaśnię to bardziej szczegółowo w dalszej części książki. Firma pracuje również nad stworzeniem cyfrowych ludzi, którzy mogą być kontrolowani przez sieć w celu poruszania się w i poza Internetem rzeczy, inteligentnymi domami i inteligentnymi miastami. Oczywiście jeszcze nie osiągnęli tego wszystkiego. Pracują nad udoskonaleniem technologii rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości oraz podłączeniem wirtualnych wymiarów do garniturów haptycznych (dotykowych) – to również wyjaśnię w dalszej części książki.
Stoimy właśnie twarzą w twarz nie tylko z orwellowskim państwem kontroli prowadzonej przez roboty – mamy przed sobą biocyfrową sztuczną inteligencję, która może rozwijać kontrolę, a w pewnym momencie, gdy przemysł technologiczny jako AI osiągnie zautomatyzowaną świadomość, może
znaleźć się poza kontrolą rządów.

Amerykańskie tajne militarne pola AI

Armia amerykańska wykorzystuje głównie nieświadomą odmianę AI, graniczącą z Ogólną Sztuczną Inteligencją w postaci masywnego systemu komputerowego, który usiłuje przebić się przez świat kwantowy, potrafiący generować pola cyfrowe, które pozwolą maszynom kontrolować tę czasoprzestrzeń. Tymczasem Wąska Sztuczna Inteligencja i Ogólna Sztuczna Inteligencja wymykają się z tych programów i cybernetycznie udoskonalają żołnierzy. To wychodzi dużo poza udoskonalanie egzoszkieletów i innych urządzeń do noszenia na ciele.
Cybernetyczne ubrania i implantowane urządzenia zostały stworzone w ten sposób, że pośrednio pozwalają armii na komunikację na innych kanałach sieci – zaliczamy tu kanały przeznaczone dla poziomu prezydenckiego.

JWICS

Joint Worldwide Intelligence Communications System (Połączony Światowy System Komunikacji Wywiadu) jest ściśle tajną siecią, prowadzoną przez Agencję Wywiadu Obronnego, Departament Obrony, Departament Bezpieczeństwa Krajowego i Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, z przeznaczeniem do przekazywania tajnych danych. JWICS jest używany głównie przez członków służb wywiadu, takich jak Departament Obrony, FBI i amerykańska Agencja Wywiadu Wojskowego. NIPRNet i SIPRNet są kanałami, które możesz sprawdzić, bowiem są używane głównie przez agencje niezwiązane z wywiadem.
Oczywiście istnieje też wiele innych sieci, nieznanych ogółowi społeczeństwa.

Facebook AI

Facebook, razem z Google, to jedna z najbardziej niebezpiecznych zachodnich korporacji, jeśli chodzi o bezpieczeństwo ludzkości. System AI Facebooka ma dostęp do miliardów zdjęć i osobistych danych. Ta wielka baza danych, którą uzyskał Facebook, pozwala sztucznej inteligencji skanować profil twój, twoich przyjaciół i wszystkie powiązania, które łączą ludzi ze sobą.
Facebook rozwija system AI w obszarach wirtualnej rzeczywistości, rozszerzonej rzeczywistości, mieszanej rzeczywistości i cyfrowego ciebie. Firma pracuje także nad urządzeniami do noszenia na sobie, które pozwolą ci kontrolować Internet, twoje interakcje społeczne, a nawet roboty. Ostatecznie układ ten zmieni się w ten sposób, że to technologia będzie kontrolowała myśli ludzi poprzez biocyfrowe programowanie społeczne.
Założyciel Facebooka chce implantować w siebie maszyny, które będą miały dostęp i będą kontrolowały części jego mózgu. Da mu to ponadludzkie umiejętności i dominację nad maszynami, gdy wszystko będzie podłączone do 5G. To coś, nad czym pracuje Elon Musk, jak również chińskie firmy takie jak Baidu oraz chińska, amerykańska i rosyjska armia.
Ponieważ miliardy ludzi są uzależnione od mediów społecznościowych, szczególnie Facebooka, nowe technologie AI mogą warunkować i biocyfrowo społecznie programować wszystkich użytkowników w wielostopniowym procesie. Na początku jest to uzależnienie, współzależność od tej platformy i istniejącej na niej narracji. Gdy ludzie zaabsorbują już maszyny, cybernetykę, implanty, urządzenia do noszenia zawierające AI oraz narzucaną przez Facebooka nową formę myślenia na temat edukacji, ich mózg będzie kontrolowany przez narzucane z zewnątrz emocje.
Proces ten czyni z Facebooka bardzo niebezpieczną rzecz, którą państwo orwellowskie wykorzysta do wyeliminowania koncepcji wolnej woli.
Co więcej, ludzie będą uzależnieni od maszyn i cyfrowej technologii do punktu, w którym ich myśli, uczucia i wiedza będą kontrolowane przez Facebooka czy jakąkolwiek inną firmę technologiczną bez oporu z ich strony i bez świadomości tego faktu.
Faktycznie, twórcy i liderzy Facebooka również będą produktem biocyfrowego programowania społecznego, gdy 5G połączy już cyfrowy mózg AI z maszynami połączonymi z ludźmi. To będzie gorsze niż sytuacja, w której mały chłopiec siedzi przed swoim komputerem, gra w grę wideo i udoskonala swoje życie w grze zamiast w ludzkim świecie. Ta koncepcja będzie wyjaśniona szerzej na dalszych kartach tej książki. Wprowadzanych jest wiele technologii, włączając oprogramowanie śledzenia ludzi instalowane w robotach.

Zautomatyzowane roje dronów

Humanoidalne roboty i zautomatyzowane samochody mogą rozmieszczać całe roje dronów i nimi zarządzać. Robot dowodzony przez centrum zarządzania, znajdujący się w pewnej odległości od drona, może dać mu wsparcie, kryć go, przesyłać mu informacje i dane wywiadowcze oraz kierować jego ruchem.
Jako alternatywa, drony mogą być zaprogramowane przez AI by skanować, śledzić, lokalizować i eliminować ludzki cel lub infrastrukturę we wrażliwej lokalizacji.

Cybernetyczne rozlokowanie dronów

Liczne są niebezpieczeństwa cybernetycznego łączenia się ludzi z internetem poprzez biocyfrowe programowanie społeczne i uzbrajanie systemów AI. Wraz z użyciem Internetu rzeczy, smartfonów, inteligentnych domów, inteligentnych centrów, komputerów, inteligentnych okularów i robotów ludzie będą skanowani, śledzeni, namierzani, hakowani, będzie na nich wywierany wpływ i doświadczą cybernetycznych ataków ze strony sieci dronów.

Roboty rozmieszczające mikroroboty w celu przeprowadzenia zamachu

Chińczycy ukradli projekty i badania z uniwersytetów MIT i Harvard, by użyć ich teraz do udoskonalania mikrorobotów w celu przeprowadzania zamachów i ataków na namierzonych ludzi i grupy, które chiński reżim lub jego AI uważają za nieposłusznych. Pracują również nad systemem roju mikrorobotycznych dronów.

Bramki płatnicze i śledzenie aplikacji płatniczych

Każdy zakup, którego dokonujesz, może doprowadzić do zlokalizowania ciebie, twoich przyjaciół, twoich kontaktów i przyzwyczajeń. Informacja ta może być dalej użyta, by poddać cię biocyfrowemu programowaniu społecznemu przez AI, stale cię monitorować i śledzić. Gdy wraz z uruchomieniem 5G państwo policyjne, kontrolowane przez roboty, stanie się rzeczywistością, będzie można cię zlikwidować. Chiny mają już takie policyjne państwo – ze stałym rozpoznawaniem twarzy, ciała i ruchu, budują też fundament pod wprowadzenie robotów. Jeśli AI wykryje, że nie jesteś zgodny z jej programem lub stawiasz opór, z łatwością cię namierzy.

Książkę można kupić tutaj.

Cyrus A. Parsa, The AI Organization dla VIN ROSS PUBLISHING
All rights reserved